"

Poznaj nasz zespół

Klinika Pawlikowski to przede wszystkim zespół - zespół lekarzy - specjalistów.

Dr. Bartosz Pawlikowski

Dr. Bartosz Pawlikowski

Dermatolog, Wenerolog

Stanowisko

Jest specjalistą dermatologii i wenerologii, wysokiej klasy ekspertem w dziedzinie laseroterapii, członkiem
Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założycielem pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii
w Praktyce kształcącego lekarzy.

Ponadto, konsultantem w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz ekspertem Polskiego Towarzystwa
Chorób Atopowych (PTCA). W 2004 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim, a w 2013 roku pod opieką
Prof. Andrzeja Kaszuby uzyskał specjalizacje dermatologa i wenerologa. W 2014 roku założył Medevac, obecnie Klinika Pawlikowski,
oferującą kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych.

Dr. Justyna Magdzińska

Dr. Justyna Magdzińska

Medycyna Estetyczna

Stanowisko

Lekarz medycyny estetycznej, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jednocześnie w trakcie specjalizacji
z radiologii i diagnostyki obrazowej w Uniwersyteckim Szpitalu klinicznym nr 1 w Łodzi. Regularnie od kilku lat
doskonali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu estetyki lekarskiej pod okiem polskich i zagranicznych trenerów.

Poświęca każdą wolną chwilę na realizację swoich medycznych pasji, łącząc wiedzę i umiejętności z kilku dziedzin medycyny, co pozwala
na holistyczne podejście do każdego Pacjenta. Wykładowca i szkoleniowiec dla lekarzy oraz kosmetologów – głównie z zakresu peelingów
medycznych. Interesuje się nowymi technologiami z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii i diagnostyki obrazowej w tym
ultrasonografią wysokorozdzielczą skóry. W swojej pracy łączy pasje i zaangażowanie z niezwykłą starannością, a dzięki najwyższej klasy
preparatom i sprzętowi potrafi wydobyć z każdego Pacjenta naturalne piękno bez przerysowania.

Dr. Klaudia Orłowska-Orlik

Dr. Klaudia Orłowska-Orlik

Dermatolog

Praca lekarza dermatologa jest jej wielka pasją i spełnieniem marzeń. Kierunek lekarski ukończyła w 2011 roku i po odbyciu stażu podyplomowego czynnie pracuje jako dermatolog. Podstawowym miejscem pracy jest Klinika Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie obowiązki związane z diagnostyką i leczeniem chorób skóry, łączy z pracą dydaktyczną i naukową.

Podejmuje się leczenia zarówno niemowląt, jak i osób dorosłych. Udziela konsultacji lekarskich dotyczących wszystkich chorób skóry, włosów i paznokci, a w przypadku istnienia wskazań chętnie wykonuje zabiegi z zakresu krio- i elektrochirurgii oraz laseroterapii. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki znamion (dermatoskopia, videodermatoskopia).
W pracy postępuje zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach dermatologicznych. Jej priorytetami są stałe doskonalenie i podnoszenie swoich kwalifikacji, wciąż uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach.

W życiu prywatnym ceni sobie czas spędzany z rodziną, kontakt z przyrodą, a w szczególności morze. Bez czego nie wyobraża sobie życia? – W pierwszej kolejności bez córek i męża, ale też bez intensywnej pracy, dobrej kawy i snucia planów na przyszłość – wyznaje. Po godzinach pasjonuje ją: wystrój wnętrz, czytanie biografii i literatura dziecięca.

Przyznaje, że lubi ludzi i dawać wszechstronną pomoc pacjentom polegającą na łączeniu metod zachowawczych z zabiegowymi. Do każdego podchodzi z dużym szacunkiem, respektując jego wolę i realny wpływ na leczenie. Jest przekonana, że tylko takie podejście pozwala na uzyskanie szybkiego i dobrego efektu terapeutycznego.

Dr. Magda Kutwin

Dr. Magda Kutwin

Dermatolog

Jest absolwentką Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2015 r. rozpoczęła specjalizację z dermatologii i wenerologii. Od 2016 r. pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Dermatologii i Wenerologii USK im. WAM – CSW w Łodzi, a od 2017 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego dla grup polsko- i anglojęzycznych. Pracę zawodową łączy z obowiązkami naukowymi w ramach dziennych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

W codziennej praktyce klinicznej zajmuje się leczeniem zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób skóry. W kręgu jej szczególnych zainteresowań znajduje się etiologia oraz terapia łuszczycy pospolitej. Wykonuje zabiegi z zakresu krio- i elektrochirurgii.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach. W swoich działaniach opiera się na aktualnych wytycznych postępowania i najnowszej wiedzy, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Jako współautorka prac oryginalnych i opisów przypadków w czasopismach naukowych wiedzę teoretyczną z powodzeniem wykorzystuje w codziennej praktyce klinicznej.

Kompetentna, dociekliwa, ambitnie mierzy się z najtrudniejszymi problemami swoich pacjentów.

Dr. Aleksandra Kobusiewicz

Dr. Aleksandra Kobusiewicz

Dermatolog

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Od niedawna przyjmuje w Klinika Pawlikowski. Ceni sobie międzynarodowe doświadczenia. Jej otwartość na świat zaowocowała m.in. praktykami zagranicznymi w Hiszpanii, Meksyku, Tajlandii i Włoszech. To osoba z misją, zaimponowała nam medycznym wolontariatem w szpitalu i mobilnej klinice w Laosie.

Ambitna, jej prezentacje są doceniane na konferencjach naukowych, plasując ją w ścisłej czołówce studentów. Jej ulubionym obszarem wiedzy jest psychodermatologia; członkini European Society for Dermatology and Psychiatry.

A prywatnie: – W swojej pracy najbardziej lubię uśmiechy zadowolonych pacjentów – wyznaje. – A poza gabinetem lubię spotykać się z przyjaciółmi i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez podróży. Interesuję się jogą, zdrowym stylem życia, psychologią, filozofią i kulturą wschodu.

Jej rozwojowi zawodowemu od początku mocno przyświeca idea niesienia pomocy – ręczymy za jej szczere oddanie pacjentom.

123