"

Jędrność piersi

Kobiety przed ciążą rzadko decydują się na zabiegi w obrębie piersi. Powiększanie lub zmniejszanie biustu może być wykonane przed ciążą ale wiele kobiet zwleka z tym by po karmieniu poprawić swój biust.

Ciąża i karmienie piersią zmieniają biust. Najczęściej, niestety, na gorsze. Mój biust „wygląda jak obwisłe gruszki”, „sięga do pasa” – tak kobiety opisują piersi po ciąży i karmieniu. Biust po ciąży robi się nieładny, traci jędrność co bardzo martwi kobiety.

Oczywiście ma znaczenie jak przyszłe mamy dbają o piersi w ciąży. Ważne jest by stosować odpowiednie kosmetyki poprawiające elastyczność skóry oraz jej odporność na rozciąganie i pękanie (rozstępy). Działanie hormonów: estrogenów i progesteronu oraz mechaniczne rozciąganie skóry wskutek powiększenia gruczołu mlekowego to niemalże pewna droga do obwisłych piersi.

W czasie ciąży i karmienia możliwości zapobiegania obwisłym piersiom jest niewiele. Muszą wystarczyć bezpieczne kosmetyki z atestem dla kobiet w ciąży i karmiących mam. Potem ograniczeń już nie ma.

Po ciąży i okresie karmienia dostępne są zabiegi:

  • Laserowe (laser erbowy, Nd;Yag)
  • Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego
  • Rewitalizacja z zastosowaniem nici APTOS