Laserowy lifting powiek — ile się utrzymuje i skąd jego obecna popularność?
Zakres medycyny estetycznej to ogół procedur służących poprawie wyglądu. Satysfakcjonujące rezultaty owocują także wzmocnieniem pewności siebie pacjenta. Jednym z zabiegów cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem jest laserowy lifting opadających powiek górnych. Czy przynosi trwałe efekty i kiedy można się na niego zdecydować?
Czym jest laserowy lifting powiek?
Skóra okolicy oczu jest bardzo cienka i z wiekiem ulega procesom starzenia, przez co staje się wiotka. Utrata jędrności przyczynia się do powstawania defektu opadających powiek górnych, co bardzo często skutkuje dyskomfortem i zmniejszoną samoakceptacją. Pojawić się może również lęk przed pogłębianiem się problemu w przyszłości.
Rozwiązaniem tego problemu jest niechirurgiczny lifting powiek przy pomocy lasera. Zabieg może poprawić ogólny wygląd twarzy i zapewnia pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny. W odróżnieniu od klasycznej blefaroplastyki odbywa się bez użycia skalpela, co skraca okres rekonwalescencji.
Na czym dokładnie polega redukcja zmarszczek powiek górnych?
Laserowa korekcja powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym gałki ocznej, dzięki czemu nie stanowi źródła dyskomfortu dla pacjenta. Za pomocą wiązki lasera skóra jest podgrzewana od zewnętrznej strony, co powoduje skrócenie zwiotczałych włókien kolagenowych. Zabieg trwa od 40 do 60 minut i nie wywołuje ryzyka powstania blizn. Jest dużo mniej inwazyjną procedurą od tradycyjnego zabiegu chirurgicznego.
Ile utrzymuje się efekt laserowego liftingu powiek?
Trwałość zabiegu jest kwestią indywidualną u każdego pacjenta, ponieważ wynika z wielu czynników, takich jak:
- styl życia.
- dieta,
- pielęgnacja skóry,
- ekspozycja na słońce.
Oczywiste jest, że nikotyna oraz alkohol negatywnie oddziałują nie tylko na wygląd cery, ale i na ogólny dobrostan organizmu, dlatego palacze i osoby często sięgające po alkohol mogą obserwować znacznie szybszą utratę sprężystości skóry i pojawienie się zmarszczek.
Ważna jest także jakość spożywanych pokarmów oraz ilość wypijanych płynów. Rekomendowana jest przede wszystkim woda. Zabieg laserowego liftingu powiek górnych owocuje nawet kilkuletnim rezultatem.
Skąd obecna popularność zabiegu laserowego liftingu powiek?
Wygląd okolic oczu wpływa na prezencję, a zatem jest istotnym elementem ludzkiego wizerunku. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na tę procedurę.
Coraz bardziej zwiększa się świadomość pacjentów w kontekście znaczenia dbałości o zdrowy wygląd. Jędrna, sprężysta i promienna skóra to efekt zdrowego stylu życia, odpowiednio zbilansowanej diety oraz pielęgnacji. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak lifting powiek są dopełnieniem wieloetapowej dbałości o skórę.
Rozwój medycyny estetycznej i wykorzystywanie coraz nowszych technologii sprawia, że rośnie zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ procedury te stają się mało inwazyjne i powodują znacznie mniej niepożądanych skutków ubocznych, jednocześnie przynosząc satysfakcjonujące rezultaty wizualne, takie jak np. poprawa jędrności skóry.
Proces i przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem specjalista zbiera obszerny wywiad, na podstawie którego ocenia ogólny stan zdrowia pacjenta, ponieważ występowanie przeciwwskazań może wykluczyć możliwość przeprowadzenia procedury. Kiedy zatem nie można przystąpić do zabiegu laserowego liftingu powiek? Wykluczeniem są:
- Choroby autoimmunologiczne.
- Aktywne choroby skóry.
- Infekcje bakteryjne.
Zabieg na opadające powieki jest także niewskazany dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.
Po laserowym liftingu należy przestrzegać zaleceń przedstawionych przez lekarza, aby proces rekonwalescencji przebiegał bez komplikacji. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków w okolicy oczu oraz wystawianie skóry powiek na ekspozycję promieniowania słonecznego.
Rezultaty zabiegu laserowego liftingu powiek
Efekty zabiegu są widoczne już w pierwszych dniach, ale finalny rezultat to wielotygodniowy proces, ponieważ skóra ulega przebudowie. Pacjent obserwuje pogrubienie skóry powiek i poprawę jej sprężystości.
Spojrzenie jest bardziej wyraziste, a proces opadania ruchomej części powieki górnej zostaje spowolniony. Delikatnie poprawia się jej wygląd, a spojrzenie wydaje się mniej zmęczone. Lifting powoduje nie tylko redukcję kurzych łapek, ale również stymuluje produkcję kolagenu, co przekłada się na profilaktykę starzenia się tej okolicy. Zabieg sprawdzi się u osób, które pomimo młodego wieku obserwują u siebie tendencję do opadania powieki górnej oraz zauważają pierwsze jej objawy; regularnie stosowany może znacząco opóźnić lub nawet wykluczyć potrzebę chirurgicznej interwencji w przyszłości.
Poprawa elastyczności skóry i uniesienie powiek za pomocą nowoczesnej laseroterapii jest szansą na zmianę swojego wyglądu w sposób niechirurgiczny i znacznie mniej powikłany od tradycyjnych metod z zastosowaniem skalpela. Warto zdecydować się na ten zabieg zwłaszcza w przypadku, gdy niesatysfakcjonujący wygląd przyczynia się do powstania kompleksów. W takiej sytuacji wizyta u specjalisty to krok naprzód w stronę dbałości o piękno.