"

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Wszystkie zmiany wyrastające na skórze mają często nie tylko szpecący charakter, ale mogą być również niebezpieczne ze względu na możliwość transformacji nowotworowej. Zawsze należy pamiętać, że każda zmiana przed kwalifikacją do usunięcia powinna być zbadana wideodermatoskopem przez wykwalifikowanego dermatologa by uniknąć cięcia na tzw. „oko”. Po badaniu często okazuje się, że wystarczającą interwencją jest postępowanie niechirurgiczne. Jeśli jednak zmiana skórna wykazuje cechy atypii należy po wycięciu chirurgicznym rutynowo zbadać ją histopatologicznie. To ostateczna ocena rodzaju zmiany. Często niepozorne zmiany na skórze, które mogą nawet nie posiadać barwnika są kwalifikowane przez nasz zespół do usunięcia chirurgicznego z badaniem histopatologicznym.

Po usunięciu zmiany skórnej metodą chirurgiczną powstają blizny możliwe do skorygowania laserem w późniejszym terminie.
Usuwanie zmian skórnych metodą chirurgiczną odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może przyjść na zabieg „z ulicy” bez wcześniejszego przygotowania. Każda zmiana jest usuwana z minimalnym marginesem zdrowej skóry. Kształt cięcia determinuje rodzaj i wielkość zmiany oraz okolica z której jest usuwana zmiana. Czas zabiegu nie przekracza zwykle 30 minut. Po zabiegu zakładane są szwy i opatrunek. Szwy zdejmuje się po kilkunastu dniach.

Obszar zabiegu powinien być chroniony przez co najmniej 2 miesiące przed nadmiernymi naprężeniami oraz przez okres 6 miesięcy przed słońcem.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!