"

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest naturalną reakcją fizjologiczną organizmu, która pełni funkcję termoregulacyjną oraz detoksykacyjną. Proces pocenia schładza ciało, gdy jest ono poddawane działaniu wysokich temperatur lub w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Może jednak zdarzyć się, że gruczoły potowe (ekrynowe) będą pracować zbyt intensywnie, co będzie skutkowało nadmierną potliwością. Leczenie nadpotliwości pozwala ograniczyć lub zlikwidować produkcję potu — w tym celu stosujemy toksynę botulinową, dzięki której możemy wyleczyć wstydliwy problem.

 

Nadmierna potliwość bywa kłopotliwa — zwłaszcza w porze letniej, gdy często mamy do czynienia z upałami. Nawet najlepsze antyperspiranty mogą wtedy okazać się nieskuteczne, co może prowadzić do niezręcznych sytuacji. Aby uniknąć uczucia skrępowania, warto rozważyć leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Zahamowanie lub ograniczenie aktywności gruczołów ekrynowych zwiększa komfort codziennego funkcjonowania.


Leczenie nadpotliwości pach

 

Leczenie nadpotliwości pach, dłoni i innych części ciała można przeprowadzać różnymi metodami — z wykorzystaniem mikrofal, laseroterapii, jonoforezy, zabiegów chirurgicznych czy też środków doustnych. Niestety opisane metody w większości przypadków nie wykazują wysokiej skuteczności, a w niektórych sytuacjach są zbyt inwazyjne. W naszej klinice stosujemy najbezpieczniejszą i najtańszą metodę ograniczającą wydzielanie potu — podanie śródskórne toksyny botulinowej w ilości terapeutycznej. 

 

Zabieg podania substancji rozpoczyna się od znieczulenia skóry anestetykiem — maścią, która redukuje ból związany z nakłuciami. Następnie aplikujemy niewielkie ilości toksyny botulinowej w kilku punktach, sąsiadujących ze sobą w odległości 0,5 – 2 cm. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Ostateczny efekt jest odczuwalny po kilku dniach od zabiegu i utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Regularna iniekcja toksyny botulinowej w nadpotliwych miejscach z czasem ogranicza łojotok.

 

Nadpotliwość dłoni

 

Nadpotliwość dłoni to kłopotliwy problem, który może być źródłem zbędnego stresu oraz licznych kompleksów. Na powierzchni całego ciała znajduje się kilka milionów gruczołów potowych, z czego część z nich jest zlokalizowana także na skórze dłoni. Na ich wzmożone działanie może wpływać wiele czynników — na przykład stres, menopauza, infekcja o podłożu wirusowym, a nawet spożywanie ostrych posiłków i kofeiny.

 

Problem “mokrych dłoni” można skutecznie zwalczyć, stosując toksynę botulinową. Podobnie jak w przypadku pach, substancja podawana w dawkach terapeutycznych ogranicza wytwarzanie potu, co zwiększa komfort codziennego funkcjonowania. Zabieg należy powtarzać co 6-12 miesięcy — w ten sposób można utrzymać uzyskany efekt, a z czasem trwale ograniczyć wydzielanie się potu w problematycznych miejscach. 

 

Iniekcję toksyny botulinowej warto rozważyć także wtedy, gdy pacjent zmaga się z nadpotliwością podeszw stóp, skóry owłosionej głowy oraz na czole. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!