"

Mezoterapia igłowa

Medycyna estetyczna od lat wykorzystuje igły w celach terapeutycznych. Możliwość podania śródskórnego substancji odżywczych pozwala ominąć barierę w postaci naskórka i tym samym zwiększyć ich skuteczność. Jednym z najpopularniejszych zabiegów stosujących ten sposób jest mezoterapia igłowa. Ogólnym zastosowaniem zabiegu jest poprawa kondycji skóry, jednak lista wskazań do jego przeprowadzenia jest dużo dłuższa, co wynika ze stosowania koktajli odżywczych o różnym przeznaczeniu.

 

Na czym polega mezoterapia?

 

Mezoterapia igłowa to zabieg umożliwiający dotarcie substancjom odżywczym w głąb skóry. Podanie śródskórne jest dużo skuteczniejsze od stosowania kremów — skóra chroni przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych, niestety dodatkowo utrudnia wnikanie substancji pozytywnie oddziałujących na jej kondycję.

 

Zabieg polega na wykonaniu igłą serii nakłuć, poprzez które wprowadzamy w głąb skóry substancje aktywne stymulujące procesy regeneracyjne, wzmagające produkcję elastyny i kolagenu. Czas trwania zabiegu to 10-30 minut, w zależności od rozległości obszaru ciała poddawanego terapii. Mezoterapia igłowa jest bezbolesna (przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający) i nie wymaga przygotowania od pacjenta. W większości przypadków do jej przeprowadzenia wystarczy odkażenie skóry.

 

Po zabiegu nakładany jest krem łagodzący z filtrem UV. Przez pierwsze kilka dni od zabiegu nie należy korzystać z solarium i sauny oraz wykonywać makijażu. Skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, jednak wspomniane objawy nie powinny być powodem do niepokoju. Wysokie nasilenie objawów pozabiegowych może determinować częstotliwość dalszych zabiegów — to zjawisko może oznaczać, że skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia.

 

W rezultacie skóra staje się odmłodzona, bardziej napięta, jędrna i odżywiona. Stosowany koktajl odżywczy jest dobierany na podstawie oczekiwań pacjenta oraz obszaru ciała poddawanego terapii. Do obszarów zastosowania mezoterapii należy zaliczyć skórę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni, wewnętrznej strony ud i ramion. Zabieg można zastosować jako element terapii u osób zmagających się z łysieniem — odpowiedni koktajl odżywczy może zmniejszyć wypadanie włosów, a także poprawić ich gęstość i kondycję.

 

Nie każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii. Do listy przeciwwskazań zaliczają się:

 • Czynna infekcja, opryszczka,
 • Ciąża i karmienie,
 • Zmiany ropne na skórze,
 • Choroby nowotworowe,
 • Przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew.

 

Czy mezoterapia jest skuteczna?

 

Mezoterapia sama w sobie jest niezwykle skuteczna, czemu zawdzięcza swoją popularność. Na sukces terapii składa się wiele czynników, do których należy zaliczyć prawidłowość dobranej substancji aktywnej, dopasowanie ilości zabiegów do kondycji skóry i oczekiwań pacjenta oraz jego inicjatywę. Dokładamy wszelkich starań, by uzyskane efekty kliniczne były jak najlepsze, dlatego w terapii stosujemy koktajle odżywcze o udowodnionym działaniu. Istotna jest także pielęgnacja pozabiegowa — mezoterapię można łączyć z mikrodermabrazją czy peelingami chemicznymi.

 

Uzyskanie zadowalającego efektu może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia kilku zabiegów. Nasi pacjenci nie muszą martwić się o to, czy mezoterapia jest skuteczna — metoda terapii jest dobierana na podstawie szczegółowej konsultacji. Jej wybór będzie motywowany realnymi szansami na uzyskanie pozytywnego efektu.

 

Kiedy widać efekty po mezoterapii igłowej?

 

Efekty po mezoterapii igłowej są widoczne nawet po przeprowadzeniu jednego zabiegu. Dobroczynne działanie substancji aktywnych jest widoczne niemal natychmiast, jednak ostateczny efekt będzie stabilizować się przez kilka dni po zabiegu. Mezoterapia igłowa jest najskuteczniejsza, gdy zabiegi są wykonywane seriami, w regularnych odstępach czasowych. Ich częstotliwość określamy po zapoznaniu się z kondycją skóry pacjenta oraz jego oczekiwaniami co do rezultatu. Ogólnym zaleceniem jest przeprowadzenie trzech zabiegów w odstępach dwutygodniowych — dalsze działania są określane indywidualnie.

 

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!