"

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na wykonaniu serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry za pomocą strzykawki. Granice wieku w jakim można zastosować zabieg nie są określone.

Decydują widoczne cechy stanowiące wskazania do zabiegu:

 • odwodnienie cery,
 • zniszczenie przez słońce
 • palenie papierosów czy
 • trądzik młodzieńczy,
 • zwiotczenie, zmarszczki,
 • przebarwienia i niejednolity koloryt.

Obszary zastosowania to twarz, szyja, dekolt, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzna strona ramion i ud. Istnieją też preparaty do stosowania na owłosioną skórę głowy w celu zahamowania wypadania włosów i poprawienia ich jakości, preparaty zmniejszające lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. w podbródku lub obszary występowania cellulitu.

Do zabiegu nie musimy się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Zabieg nie jest bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego na 30-60 minut. Wystarczy odkażenie skóry i możemy przystąpić do mezoterapii. Po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona przez okres 1-4 dni, czasami widoczne są drobne krwiaki, szczególnie jeśli cera jest naczynkowa i nadwrażliwa. Należy pamiętać o zaplanowaniu serii zabiegów mezoterapii zwłaszcza jeśli niepokojące objawy są bardzo nasilone.

Czas zabiegu to 10-30 minut w zależności od rozległości opracowanego obszaru.

Po zakończonym zabiegu lekarz nakłada na twarz krem łagodzący z filtrem UV. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium oraz wykonywać makijażu w dniu zabiegu.

Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze jeśli wykonujemy je w seriach. Z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc i podtrzymująco 1 – 2 razy w roku. Częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry, efektu, jaki chcemy uzyskać oraz możliwości finansowych pacjenta. Ważne, że nawet jeden zabieg będzie miał dobroczynny wpływ na naszą cerę.

MEZOTERAPIA BIOMIMETYCZNA

Opiera się na wykorzystaniu właściwości peptydów czyli krótkich łańcuchów aminokwasów. Ich właściwości i wpływ na komórki są obiektem zainteresowania naukowców w ostatniej dekadzie. Peptydy zyskały uznanie w związku z możliwością naśladowania przez nie naturalnych aminokwasów. Dzięki temu uzyskujemy substancje wpływające na nasze komórki a zatem i skórę w sposób naturalny. Prowadzi to do pobudzenia komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny na niebywałą dotąd skalę. Skutkuje to zwiększeniem napięcia skóry oraz wzrostem jej elastyczności na której tak bardzo nam zależy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i karmienie,
 • czynna infekcja,
 • czynna opryszczka,
 • zmiany ropne na skórze,
 • choroby nowotworowe w trakcie leczenia,
 • przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew.

Zarejestruj się online

Oferujemy wygodny system ratalny

MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

Opinie naszych pacjentów

100+

100+

Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

Sprawdź co oferujemy
Zdobądź się na pierwszy krok!