"

Toksyna botulinowa

Neurotoksyna  znana jest od XIX wieku. Z początkiem lat 70. XX w. weszła na stałe jako  preparat stosowany w okulistyce później w neurologii a od 15 lat w medycynie estetycznej również w Polsce. Neurotoksyna  jest jednym z najlepiej poznanych leków w medycynie estetycznej i nie tylko. Czystość produkcji oraz przewidywalność sprawiają, że jest to najbezpieczniejszy lek medycyny estetycznej.

Neurotoksyna botulinowa działa blokująco na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. W czasie zabiegu lekarz stosuje kilka nakłuć w poszczególne mięśnie twarzy. Po kilku dniach (od 2 do14) pojawia się efekt rozluźnienia mięśni i wyrównania zmarszczek. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, po tym czasie należy zabieg powtórzyć. Toksyną botulinową można korygować lwią zmarszczkę na czole, zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, opadające kąciki ust, uśmiech dziąsłowy, efekt „brukowanej” brody, zmarszczki na szyi, ale też nadpotliwość pach, rąk i stóp.

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża i karmienie,
 • ostre infekcje,
 • zmiany ropne w miejscu podania,
 • choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • czynna opryszczka.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!