"

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest polisacharydem nie wykazującym specyficzności gatunkowej. Występuje w każdej tkance naszego organizmu (torebka stawowa, ciało szkliste oka). W skórze tworzy macierz tkankową o właściwościach elastyczno- lepkich.

Kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom nawilżającym oraz wysokiej biokompatybilności idealnie nadaje się do wypełniania tkanek miękkich. W zależności od rodzaju preparatu kwas hialuronowy ma różne możliwości wiązania wody w skórze. Obecnie na rynku istnieje wiele firm zajmujących się jego wytwarzaniem. Warto więc zwrócić uwagę na jakość oraz trwałość preparatu podawanego podczas zabiegów.

 

W zależności od lokalizacji (czoło, policzki, szyja itd.) oraz rodzaju problemu (utrata jędrności, elastyczności, owalu, itd.) stosujemy preparaty kwasu hialuronowego o określonej lepkości – „gęstości”.

 

Delikatne, powierzchowne zmarszczki bardzo dobrze reagują na podanie wypełniaczy o małej gęstości równomiernie rozprowadzonych pomiędzy górną i środkową warstwą skóry.

Głębsze zmarszczki (np. fałdy nosowo-wargowe) wymagają podania preparatów kwasu hialuronowego o większej lepkości („gęstszych”) w głębszych warstwach skóry. Obszary wymagające dużego zwiększenia objętości wymagają podania wypełniaczy o największej lepkości na granicy pomiędzy skórą właściwą i tkanką podskórną.  Często zdarza się, iż w tej samej okolicy konieczne jest zwiększenie objętości oraz korekcja drobnych zmarszczek co zmusza operatora do wykonania procedury łączonej z wykorzystaniem „rzadkich” i „gęstych” wypełniaczy.

Usta są ważnym atrybutem kobiety w każdym wieku. Często z zabiegu ich korekcji lub powiększenia korzystają już młode kobiety.

Ze względu na dużą ruchomość tej okolicy w czasie całego życia ulega ona przyspieszonym procesom starzenia. Podanie kwasu hialuronowego w tej okolicy wymaga uwzględnienia zmarszczek wokół ust, poprawy konturu czerwieni wargowej, powiększenia objętości czerwieni wargowej oraz korekcji rynienki podnosowej. W tej okolicy stosujemy preparaty kwasu hialuronowego o różnej lepkości w zależności od nasilenia problemu. Techniki podania preparatu zależą od umiejętności operatora. Efekt końcowy jest wynikiem jakości preparatu, umiejętnego dobrania jego rodzaju do problemu oraz ilości podanej w czasie zabiegu.

Pierwsze objawy utraty objętości w obrębie twarzy zaczynają się już po 25 roku życia. Oczywiście pierwsze zabiegi obejmują niewielką korekcję policzków i skroni.

Poprawę objętości tkanek w obrębie twarzy uzyskujemy podając większe ilości bardzo lepkiego („gęstego”) kwasu hialuronowego. Miejsca podania preparatu są uzależnione od nasilenia problemu. Należy zwrócić szczególną uwagę na głębokość podania kwasu hialuronowego. Zbyt płytkie podanie może spowodować powstanie zgrubień, zbyt głębokie powoduje brak widocznego efektu zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 •     ciąża i karmienie
 •     obecna infekcja
 •     czynna opryszczka
 •     zmiany ropne na skórze poddawanej zabiegowi
 •     nowotwory i choroby immunologiczne w trakcie leczenia
 •     antykoagulanty – leki rozrzedzające krew

W MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI PRACUJEMY TYLKO NA NAJLEPSZYCH PREPARATACH KWASU HIALURONOWEGO.ZABIEGI WYKONUJĄ LEKARZE Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM!

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!