"

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to jedna z najskuteczniejszych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Preparat jest pozyskiwany bezpośrednio z krwi pobranej od pacjenta, dzięki czemu jest w pełni biozgodny i nie powoduje reakcji alergicznych. W składzie osocza znajdują się liczne czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne — z tego powodu wykorzystuje się go nie tylko do poprawy wyglądu, ale także w chirurgii ogólnej, plastycznej, urazowej i dermatologii.

 

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

 

Każda procedura medyczna w naszej klinice jest poprzedzona wizytą konsultacyjną, podczas której pacjent określa swoje potrzeby — po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta określamy najlepszą drogę realizacji założonych celów. W niektórych przypadkach terapię osoczem rekomendujemy zamiast stosowania botoksu.

 

Zabieg z wykorzystaniem osocza określa się mianem “wampirzego liftingu”. Swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu etapowi terapii, który polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta. Na skutek wirowania krwi dochodzi do wydzielenia osocza bogatopłytkowego, które zawiera zwiększoną ilość trombocytów. Czynniki wzrostu są aktywowane poprzez dodanie specjalnego odczynnika. 

 

Tak przygotowana substancja poddawana jest podskórnie drogą iniekcji — w obrębie obszaru podania wykonywane jest kilka nakłuć, przez które osocze dociera bezpośrednio do komórek skóry i stymuluje ich procesy regeneracyjne. Zabieg trwa około 30 minut, a poziom wywoływanego bólu określany jest jako średni. Pacjenci wrażliwi na ból mogą skorzystać z kremu znieczulającego. Po zabiegu na powierzchni skóry może pojawić się obrzęk i niewielki rumień, który zniknie samoistnie. 

 

Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystane w następujących zabiegach:

 • Mezoterapia igłowa — zabieg polegający na wykonaniu serii płytkich nakłuć. Ich wykonanie umożliwia śródskórne podanie osocza z pominięciem bariery w postaci skóry,
 • Maska komórkowa — wykonywana bezpośrednio po zabiegach laserowych.

 

Metoda wykorzystująca osocze bogatopłytkowe jest stosowana w medycynie estetycznej od ponad dekady. W tym czasie zyskała bardzo dużą popularność — głównie ze względu na jej uniwersalność i wysoką skuteczność. W terapii anti-aging osocze stanowi świetną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

 

Mimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, zabieg osoczem profilaktycznie nie jest zalecany kobietom w okresie ciąży i laktacji. Do pozostałych przeciwwskazań zaliczają się między innymi:

 • Terapia antykoagulantami, czyli lekami przeciwzakrzepowymi — do pół roku od zakończenia ich stosowania,
 • Nowotwory — do 5 lat po zakończeniu leczenia,
 • Choroby krwi,
 • Stany zapalne oraz ropnie na skórze.

 

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

 

Osocze powoduje wzmożoną produkcję kolagenu, wsparcie procesów podziałów komórkowych oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a także proliferację komórek skóry. Wśród najbardziej widocznych efektów należy wyróżnić:

 • Rewitalizację i głębokie nawilżenie skóry,
 • Poprawę napięcia skóry, 
 • Ujednolicenie kolorytu,
 • Lepsze ukrwienie skóry,
 • Spłycenie niektórych zmarszczek i bruzd,
 • W przypadku zastosowania osocza po zabiegu medycyny estetycznej — przyspieszenie procesu gojenia,
 • W przypadku leczenia schorzeń związanych z wypadaniem włosów — ograniczenie łysienia, wzmocnienie włosów i stymulacja porostu nowych.

 

Kiedy widać efekty po osoczu?

 

Terapia osoczem zapewnia widoczny i długotrwały efekt. Przeprowadzenie zabiegu wiąże się z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji — najczęściej po jednym dniu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Możliwe jest pojawienie się delikatnej opuchlizny, swędzenia, bólu lub zasinienia, jednak wspomniane objawy znikają w ciągu kilku dni.

 

Najlepsze efekty po osoczu są widoczne po przeprowadzeniu serii 3-4 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Uzyskany rezultat utrzymuje się przez około 12 miesięcy — po tym czasie warto powtórzyć cykl. Zważając na to, ile kosztuje zabieg z osocza oraz jakie rezultaty uzyskuje się dzięki niemu, uważamy, iż jest to jeden z najlepszych wyborów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!