"

Peelingi medyczne

„Peel” oznacza złuszczać. Jest to zabieg kontrolowanego złuszczania warstwy rogowej naskórka w celu usunięcia defektów kosmetycznych lub niektórych zmian chorobowych. Na skórę nakładany jest określony do potrzeb i rodzaju zabiegu związek chemiczny w postaci płynnej lub żelowej w odpowiednim stężeniu wywierając różny wpływ na skórę (złuszczanie, kontrolowane zapalenie, odzyskanie sprężystości).

Peelingi medyczne są bardzo skuteczną formą dbania o cerę nawet z bardzo zaawansowanymi zmianami i defektami ze względu na możliwość użycia przez lekarza ich wysokich stężeń. Uzyskanie intensywnej odpowiedzi zapalnej po zabiegu z peelingiem medycznym stanowi klucz do prawidłowej przebudowy kolagenu oraz stymulacji komórek skóry. W konsekwencji prowadzi to do zwiększonej produkcji mukopolisacharydów i zatrzymania wody w głębi skóry oraz spłycenia zmarszczek i poprawy właściwości biologicznych skóry.

Peeling można wykonać na każdej powierzchni skóry. Uzyskanie oczekiwanego efektu wiąże się z doborem optymalnego programu peelingów. Peelingi medyczne są doskonałym rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Warunkiem jest systematyczność.

Zalety:

 • spłycenie zmarszczek, bruzd i blizn
 • zmiękczenie, wygładzenie i odświeżenie skóry
 • regulacja zaburzeń rogowacenia
 • odzyskanie napięcia i elastyczności skóry
 • usunięcie zaskórników i następstw trądziku
 • wyrównanie kolorytu i redukcja przebarwień

Peelingi medyczne najczęściej obejmują:

 • Yellow peel – peeling dwufazowy, blokuje syntezę melaniny, usuwa istniejące przebarwienia, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, koryguje blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, wiotkość skóry.
 • Peeling migdałowy – na bazie naturalnego kwasu migdałowego, charakteryzuje go duża efektywność terapeutyczna przy braku zaczerwienienia i obrzęku po zabiegu, przyspiesza regenerację komórkową i redukuje przebarwienia.
 • TCA – kwas trójchlorooctowy, bardzo silny niezależnie od stężenia agresywny peeling medyczny, jednocześnie skuteczny w walce z bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami.
 • Peeling z kwasem mlekowym – pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH skóry, nawilża ją i stymuluje syntezę ceramidów. Działa wybielająco, wyrównuje koloryt, nawilża. Szczególnie polecany do skóry przesuszonej, trądzikowej lub z przebarwieniami.
 • Peeling glikolowy – poprawiający sprężystość skóry i spoistość skóry, aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu.
 • Peeling salicylowy – przede wszystkim złuszcza martwy naskórek odświeżając wygląd cery, stabilizuje pracę gruczołów łojowych więc często jest wykorzystywany w terapii skojarzonej z lekami trądziku pospolitego.
 • Retises CT – dwufazowy peeling, połączenie stężonej witaminy C z retinolem, wykazuje aktywną penetrację, hamuje melanogenezę, aktywuje fibroblasty, działa przeciwutleniająco.

Bardzo często chcąc uzyskać efekt musimy zastosować terapie łączone tzn. nałożyć dwa różne peelingi w krótkim okresie czasu lub bezpośrednio po sobie na jednym zabiegu. Wymaga to doświadczenia ze względu na możliwość wystąpienia powikłań.

Zawsze należy pamiętać o wyborze kompetentnej osoby, która prawidłowo rozpozna problem i zakwalifikuje na odpowiedni zabieg.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!