"

Podcinanie blizn

Blizny to częsty problem nie tylko ze względu na przebyte urazy ale też przebyty lub aktywny trądzik.

W leczeniu blizn przyrośniętych niezależnie od ich pochodzenia stosuje się:

 • mikrodermabrazję,
 • laseroterapię (Nd;Yag, CO2, Erb;Yag,lasery pikosekundowe ),
 •  peelingi chemiczne wysokoaktywne 
 • radiofrekwencję.

Leczenie wymienionymi metodami jest oczywiście skuteczne ale wymaga większej ilości zabiegów jeśli nie połączy się ich z zabiegiem uwolnienia przyrośniętej blizny.

Przełomem w leczeniu blizn zanikowych okazało się ich podcinanie.

Podcięcie blizn polega na przecięciu włókien tkanki łącznej pomiędzy powierzchnią skóry a tkanką podskórną. Dotychczas zabieg był możliwy do wykonania jedynie igłą. Niestety metoda ta charakteryzowała się dużą bolesnością mimo znieczulenia każdej blizny z osobna, długim czasem trwania zabiegu ze względu na konieczność opracowywania pojedynczych blizn, długim czasem gojenia po zabiegu i małą skutecznością.

Wprowadzenie innowacyjnej metody polegającej na zastosowaniu opatentowanego noża chirurgicznego całkowicie zmieniło możliwości związane z zabiegiem podcięcia blizn.

Zastosowanie znieczulenia całkowicie wyłączającego ból w opracowywanej strefie, długość noża umożliwiająca wykonanie zabiegu z wkłucia tylko w jednym miejscu oraz wysoka sprawność i duża szybkość pracy a także możliwość połączenia zabiegu z innymi metodami (np. laser) na jednej sesji to najważniejsze cechy pozwalające uzyskać znakomite efekty w krótkim czasie i bez bólu.

Podcinanie blizn (Blunt Subcision Blade) pozwala na połączenie podcięcia blizn również z miejscowym, warstwowym wypełnieniem kwasem hialuronowym w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu wyrównania blizn oraz przyspieszenia gojenia.

Metoda BSB podcinania blizn jest skuteczna w każdym przypadku gdzie doszło do powstania blizn zanikowych lub blizna jest przyrośnięta i ogranicza ruchomość powierzchownych tkanek.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!