"

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna

To stosunkowo młoda dziedzina medycyny łącząca w sobie zabiegi zdrowotne z usługami poprawy wyglądu okolic intymnych. Ginekologię estetyczną można zakwalifikować jako jeden z rodzajów medycyny estetycznej. W założeniu oferuje szeroki zakres nowoczesnych zabiegów i procedur nieinwazyjnych, bezpiecznych i alternatywnych ( również cenowo) do operacji chirurgicznych i plastycznych krocza. Dużą część usług ginekologii estetycznej stanowią metody wykorzystujące nowoczesne technologie laserowe lub inne metody.W większości są to działania o charakterze rekonstrukcyjnym. Ginekologia estetyczna pomaga np. w przypadku zrostów po nacięciu krocza, które mogą wystąpić po trudnych porodach.

Ginekologia estetyczna  wskazania :

Wachlarz wskazań w ramach ginekologii estetycznej jest bardzo szeroki. Możemy przeprowadzić zabiegi pozwalające pozbyć się dolegliwości ze strony narządów rodnych, poprawić ich estetykę oraz wpłynąć pozytywnie na komfort psychiczny oraz satysfakcję z życia seksualnego, a także zabiegi zdrowotne, które usuwają wiele problemów typowo kobiecych.

Zabiegi ginekologii estetycznej są bezpieczne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu nadają się dla pacjentek w każdym wieku, których ogólny stan zdrowia określany jest jako dobry.

Głównymi wskazaniami do zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej  są:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu:

Schorzenie, którego bezpośrednią przyczyną jest zaburzony mechanizm zamknięcia cewki moczowej. Pojawia się często w okresie okołomenopauzalnym, po porodzie lub przebytym urazie narządów rodnych.

Suchość pochwy i sromu oraz częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych: 

Bardzo często jest połączona ze świądem, bólem podczas stosunku lub infekcjami/otarciami pochwy. Badania dowodzą, że na dolegliwości z tym związane cierpi co szósta kobieta. Przyczyną suchości pochwy mogą być nie tylko zmiany hormonalne w okresie menopauzalnym u pacjentek niestosujących HTZ ( wiek, niedobór estrogenów) , ale również u młodszych pacjentek z atrofią  pochwy, sromu i warg sromowych jako następstwo stosowania różnych leków. Istotą częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych często towarzyszący uogólnionym zmianom w tkankach. Najczęściej ma podłoże genetyczne lub występuje u kobiet w wieku pomenopauzalnym.

Wiotkość pochwy :

Dolegliwość często pojawiająca się po porodzie/porodach oraz w okresie przekwitania, dochodzi do niej, gdy zmniejsza się ilość kolagenu w narządach rodnych, co prowadzi do rozluźnienia tkanek pochwy.

Pozostałe wskazania:

 • brak zadowolenia z doznań intymnych podczas współżycia, przerośnięcie warg sromowych, zmiana wyglądu okolic intymnych ( ściemnienie), ból podczas stosunku, utrata elastyczności pochwy.

Ginekologia estetyczna – zabiegi

Ginekologia estetyczna w swoim port folio zabiegowym wykorzystuje różnorodne techniki:

 • wypełnianie oraz mezoterapia regenerująca okolice intymne, leczy suchość pochwy, przyśpiesza gojenie po urazach, zabiegach ginekologicznych, chirurgicznych, stanach zapalnych i powoduje jej odmłodzenie
 • laseroterapia – wysiłkowe nietrzymanie moczu, rewitalizacji, elektrostymulacja, zwężenie i lifting pochwy, labioplastyka. Zabiegi te właściwie nie mają przeciwwskazań i dają długotrwałe efekty.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!