"

Leczenie przebarwień

Laseroterapia jest jedną z metod stosowanych w medycynie estetycznej w leczeniu przebarwień. W terapii wykorzystuje się  najnowsze lasery pikosekundowe ,Nd;Yag (neodymowo-jagowe) , Er;Yag (erbowo-jagowe) w technologii frakcyjnej. Oznacza to, że laser nie naświetla powierzchni skóry jednorodnie. Laser frakcyjny „dziurkuje” skórę, a co z kolei mobilizuje ją do wytwarzania kolagenu.

Laseroterapia a rodzaj przebarwienia

Efekt zabiegu jest uzależniony od rodzaju przebarwienia. Może to być przebarwienie melaninowe albo melanocytowe. W zależności od rodzaju zabiegu – czy jest to naskórek czy skóra właściwa – należy użyć lasera odpowiedniego dla głębokości przebarwienia i pochodzenia.

Laseroterapia a inne zabiegi

Laseroterapię można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej np. peelingami, kremami wybielającymi lub urządzeniem IPL. Każdy z zabiegów przynosi pewien, często zróżnicowany efekt, więc często stosuje się terapie łączone np. laser Nd;Yag i peeling TCA (kwas trójchlorooctowy).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI w połączeniu ze specjalistycznym, wykwalifikowanym personelem wiemy, że zabiegi oferowane przez nas są na najwyższym światowym poziomie.

Ze względu na Twoje bezpieczeństwo wszystkie zabiegi laserowe są w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI wykonywane przez lekarzy specjalizujących się w laseroterapii.

Efekty laseroterapii

W leczeniu przebarwień metodą laserową uzyskanie efektu jest zwykle możliwe w dwóch zabiegach, co minimalizuje niepożądane objawy pozabiegowe oraz obniża koszty pacjenta.

Niezależnie od skuteczności terapii należy pamiętać, że przebarwienia nawracają pod wpływem promieniowania UV.

Obecnie nie ma metody na trwałe i bezpowrotne usunięcie przebarwień, więc takie zabiegi trzeba zwykle powtarzać nawet raz w roku. Osoba obciążona przebarwieniami musi bardziej sumiennie i systematycznie chronić się przez słońcem. Zalecane jest stosowanie fotoprotekcję z wysokim faktorem, minimum 30 SPF.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!