"

Ujędrnianie skóry

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, sprężystość i napięcie. Dzieje się tak z powodu systematycznej utraty włókien elastycznych oraz kolagenowych w skórze.

Proces starzenia się skóry jest nieodwracalny. Wiąże się jej genetycznymi właściwościami, działaniem czynników zewnętrznych oraz diety i stylu życia.

Przeciwdziałanie procesom starzenia to priorytetowy cel medycyny estetycznej.

Laseroterapia obecnie jest stosowana powszechnie jako terapia zapobiegająca i spowalniająca starzenie.

Głęboka przebudowa skóry od warstwy podstawnej daje w perspektywie czasu poprawę jędrności, napięcia i kolorytu skóry. Lasery: erbowe i Nd;Yag oraz nieablacyjne lasery w technologii frakcyjnej zapewniają najlepsze efekty w walce z objawami starzenia biologicznego skóry. Do objawów tych należą:

 • wiotczenie skóry
 • pojawiania się zmarszczek,
 • utrata jędrności skóry

Nowością w laseroterapii jest technologia frakcyjna, nieablacyjna laserem pikosekundowym – DISCOVERY PICO.

Frakcjonowanie energii oznacza zrównoważony efekt systematycznej poprawy jakości struktury skóry poprzez ciągłą odbudowę gęstości kolagenu.

Nieablacyjny charakter zabiegu polega na dostarczaniu energii lasera bez uszkodzenia naskórka, co w praktyce oznacza brak najmniejszego bólu i śladów po zabiegu. Skóra jest delikatnie zaróżowiona i nie ma obrzęku. Taka metoda pozwala to na szybki powrót do codziennej aktywności.

 

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania. Wszystko trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od powierzchni skóry jaka jest poddawana zabiegowi.

W czasie zabiegu odczuwane jest niewielkie ciepło. Niewidoczne gołym okiem mikrouszkodzenia w skórze sięgające 3 mm w jej głąb i powodują stymulację do przebudowy, co z czasem poprawia napięcie i elastyczność.

Efekty zabiegu

Po zabiegu odczuwane jest delikatne napięcie skóry i ciepło. Pierwsze efekty Discovery Pico są widoczne po kilkunastu dniach od zabiegu. Skóra staje się rozświetlona, napięta i jędrna. Pełny efekt, ze względu na fizjologiczne procesy związane z przebudową stelażu skóry, widać po około 2-3 miesiącach.

Zabieg Discovery Pico warto wykonać w serii trzech sesji. Dodatkowe połączenie z mezoterapią kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym wzmacnia efekt.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Ze względu na Twoje bezpieczeństwo wszystkie zabiegi laserowe w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI wykonywane są przez lekarzy specjalizujących się w laseroterapii.

Zadbaj o kondycję swojej skóry i skontaktuj się !

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!