"

Redukcja tkanki tłuszczowej

 

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest szczególnie uciążliwy, gdy mimo intensywnych ćwiczeń i diety nie udaje się go pozbyć. Lipoliza iniekcyjna stanowi nieocenioną pomoc w modelowaniu sylwetki — dzięki niej komórki tłuszczowe rozpuszczają się, a następnie są metabolizowane i wydalane. Zabieg stanowi bezpieczną alternatywę dla liposukcji, czyli chirurgicznej metody usuwania tłuszczu. Warto pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie jest metodą odchudzania — najlepsze efekty gwarantuje w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

 

Czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna?

 

Współczesne zabiegi wspierające modelowanie sylwetki wykazują bardzo wysoką skuteczność. Najbardziej znanym jest liposukcja, która polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu poprzez wprowadzenie igły ssącej pod skórę. Mimo spektakularnych rezultatów zabieg ten charakteryzuje się wysoką inwazyjnością i długim okresem rekonwalescencji, co przez pewien czas uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie. 

 

Lipoliza polega na wstrzyknięciu substancji powodującej kontrolowany, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej, który powoduje pękanie komórek. Uwolniony tłuszcz jest rozkładany przez wątrobę i wydalany z organizmu. Na bazie własnych doświadczeń wiemy, czy lipoliza iniekcyjna jest skuteczna — seria zabiegów pozwala utracić do 7 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Pacjent nie musi się do niej przygotowywać.

 

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad, dzięki któremu możliwe jest określenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta i jego gotowości do przystąpienia do lipolizy. Przed iniekcją skóra jest dezynfekowana, co zmniejsza ryzyko pojawienia się infekcji. 

 

Ilość zastrzyków w trakcie cyklu jest zależna od nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić około 3-4 tygodnie. Zabieg trwa około 50 minut i jest niemal bezbolesny. Po każdym zabiegu zalecamy stosowanie drenażu lub masażu limfatycznego, co ułatwia transport tłuszczu do wątroby i jego metabolizowanie. Miejsca po wkłuciach powinny być chronione aż do całkowitego wygojenia.

 

Czy lipoliza jest bezpieczna?

 

Do zabiegu wykorzystujemy sprawdzone preparaty o udowodnionym działaniu klinicznym. Ich efektywność i bezpieczeństwo stosowania stoją na bardzo wysokim poziomie. Pacjent po zabiegu może wrócić do normalnego funkcjonowania — niewymagany jest okres rekonwalescencji, który w przypadku liposukcji jest nieunikniony. Lipoliza jest wykonywana przez certyfikowanego lekarza.

 

W miejscu podania preparatu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które znika samoistnie po kilku-kilkunastu dniach. Do pozostałych skutków ubocznych zaliczają się:

 • Zasinienie po nakłuciu igłą,
 • Pieczenie lub świąd w miejscu iniekcji,
 • Ból i pieczenie.

 

Skutki uboczne można łagodzić, stosując środki przeciwbólowe oraz wskazane leki antyhistaminowe. 

 

Efekty lipolizy

 

Efekty lipolizy nie są natychmiastowe, ale pojawiają się stosunkowo szybko — w większości przypadków wystarczą 3-4 zabiegi, by uzyskać pożądany rezultat. Najlepsze efekty uzyskują pacjenci, którzy chcą pozbyć się niewielkich fałdek i traktują lipolizę jako wsparcie terapii odchudzającej. Niezbędna ilość zabiegów może wzrosnąć, gdy nagromadzenie tkanki tłuszczowej jest bardzo duże. 

 

Lipolizę można przeprowadzić na różnych obszarach ciała, w tym na biodrach, plecach, ramionach, udach, kolanach, pośladkach, a także w przypadku występowania podwójnego podbródka. Zalecamy ją także jako sposób na usunięcie “byczego”, otłuszczonego karku oraz ginekomastii męskiej. Przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe, gdy pacjent zmaga się z:

 • Nadmierną otyłością,
 • Ciężkimi schorzeniami nerek i wątroby,
 • Zaburzeniami krzepnięcia krwi,
 • Cukrzycą,
 • Schorzeniami tarczycy,
 • Chorobami nowotworowymi,
 • Ostrymi infekcjami,
 • Alergią na składniki stosowanych preparatów,
 • Padaczką.

 

Dodatkowym przeciwwskazaniem do lipolizy jest okres ciąży i karmienia piersią. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną — po zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjenta postaramy się dobrać optymalną metodę terapii, która w danym przypadku zagwarantuje najlepszy rezultat.

 

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!