"

Leczenie trądziku

Trądzik to problem estetyczny, który często odbija się na samoocenie chorego. W wielu przypadkach osoby dotknięte trądzikiem izolują się od społeczeństwa i nierzadko popadają w depresję. Problemu nie można zatem bagatelizować, bo trądzik może rzutować na wszystkie sfery życia pacjenta.

Leczenie trądziku pozostaje kwestią złożoną. W zależności od nasilenia jego objawów oraz rodzaju zmian w leczeniu stosuje się:

 • antybiotyki miejscowe i doustne,
 • retinoidy miejscowe i doustne,
 • dietoterapię,
 • laseroterapię.

W trądziku o małym i średnim nasileniu możemy uniknąć stosowania leków doustnych, które obciążają organizm pacjenta. Co więcej, odstawienie leków często powoduje nawrót zmian trądzikowych. W takich przypadkach można zastosować nieinwazyjny laser.

Światowa klasa laserów

Obecnie na całym świecie w leczeniu trądziku dominują lasery produkcji Izraelskiej (ALMA HARMONY XL), które uznane są za najskuteczniejsze pod względem leczenia wszystkich rodzajów trądziku. To właśnie te lasery wykorzystujemy w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI, by oferować zabiegi na najwyższym poziomie.

Wszystkie zabiegi laserowe są w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI wykonywane przez lekarzy specjalizujących się w laseroterapii.

Laseroterapia w leczeniu trądziku

Laseroterapia obejmuje zastosowanie widma światła o długości fali 420-950 nm, które wchodzi w reakcję z porfirynami produkowanymi przez bakterie trądzikowe.

W wyniku działania intensywnego niebieskiego światła na porfiryny dochodzi do wytworzenia tlenu singletowego, który skutecznie uszkadza bakterie bez żadnego wpływu na otaczające tkanki. Dodatkowo laser tego typu zmniejsza stan zapalny poprzez redukcję rumienia około zapalnego. Najczęściej w pojedynczej terapii stosuje się od 12 do 16 zabiegów z odstępem co najmniej 72 godzin. Zabieg jest bezbolesny i nie stosuje się tu żadnego znieczulenia ze względu na jego negatywny wpływ na skuteczność terapii.

W MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI masz pewność wykonania zabiegu na najwyższym światowym poziomie. Nie pozwól, by trądzik zdominował Twoje życie.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!