Informacje dla pacjenta
Bolesność zabiegu:
★ bezbolesny
Czas trwania zabiegu:
30min
Czas rekonwalescencji:
7dni
Konieczność powtórzenia:
kośc
Powyższe informacje są orientacyjne i zależą od indywidualnych predyspozycji Pacjenta
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
Zmiany na skórze są badane i usuwane zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Główną obawą, z którą pacjenci zgłaszają się na wizytę dermatologiczną w naszej klinice, jest ryzyko transformacji nowotworowej zaobserwowanej zmiany. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to zabieg, który umożliwia zarówno skorygowanie niedoskonałości, a także wykonanie badania histopatologicznego, dzięki któremu wycięta tkanka zostaje dokładnie sprawdzona.
Przebieg zabiegu usuwania znamion i zmian skórnych
Przed chirurgicznym usuwaniem zmian skórnych lekarz bada je z użyciem wideodermatoskopu. Może się okazać, że dana zmiana nie wymaga inwazyjnej interwencji. Znamiona, w przypadku których lekarz może zalecić wykonanie chirurgicznego zabiegu, nie muszą posiadać barwnika i być bardzo widoczne. Dlatego tak ważne jest, aby diagnozę w tym zakresie pozostawić specjalistom, którzy poprawnie określą charakter danej zmiany.
Zmiany, które mogą zostać zakwalifikowane do usunięcia, to:
- znamiona barwnikowe,
- brodawki,
- włókniaki,
- naczyniaki,
- tłuszczaki,
- kaszaki,
- kępki żółte,
- rogowiaki.
Przebieg zabiegu chirurgicznego usuwania znamion i zmian skórnych polega na nacięciu skóry wokół zmiany i usunięciu zmiany z podłoża. Rana zszywana jest szwami warstwowymi – na tkankę podskórną i skórę. Ostatnim etapem jest założenie opatrunku i przesłanie wyciętej zmiany do badania histopatologicznego. Szwy zdejmujemy po kilkunastu dniach. Cały zabieg trwa około 30 minut.
Po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych pozostają drobne blizny, które w późniejszym czasie można skorygować laseroterapią. Na wielkość powstałej blizny wpływa rodzaj i objętość znamiona, a także to, z jakiej okolicy ciała było wycinane. Zawsze staramy się, aby zmiana była wycięta z minimalnym marginesem zdrowej tkanki.
Czy chirurgiczne usuwanie zmian skórnych boli?
Chirurgiczne usuwanie znamion jest zabiegiem bezbolesnym, gdyż odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jeśli dermatolog stwierdzi, że zmiana kwalifikuje się do wycięcia, przed jego wykonaniem podawane jest znieczulenie w formie iniekcji podskórnej w okolice pola zabiegowego.
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Obszar zabiegu powinien być chroniony przez co najmniej 2 miesiące przed nadmiernymi naprężeniami oraz przez okres 6 miesięcy przed słońcem.
Zabieg nie wymaga od pacjenta wcześniejszych przygotowań. W określonych sytuacjach, w zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może zalecić wykonanie rutynowych badań laboratoryjnymi lub innych dodatkowych badań. Istnieją także sytuacje, które stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu, a należą do nich:
- ciąża i karmienie piersią,
- aktywna choroba nowotworowa,
- zaburzenia odporności,
- problemy z krzepliwością krwi,
- aktywne infekcje skóry w miejscu operowanym,
- skłonność do powstawania bliznowców.
Nasi lekarze dysponują profesjonalną wiedzą i doświadczeniem, a każdy zabieg przeprowadzają przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań medycznych. Współczesna chirurgia plastyczna to zabiegi o niewielkiej inwazyjności i szybkiej rekonwalescencji.
Cennik
Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!