"

Wypełnianie biostymulatorami

Wraz z upływem czasu, w efekcie naturalnego procesu starzenia, skóra traci młodzieńczą jędrność i gładkość. W miarę jak skóra staje się cieńsza i traci naturalną elastyczność, zaczyna wiotczeć i pokrywać się pierwszymi zmarszczkami. Jednocześnie następuje stopniowy zanik tkanki podskórnej  wypełniającej kontury twarzy, co prowadzi do utraty napięcia skóry i powstawania kolejnych zmarszczek.

Utrata objętości skóry może powodować, że cała twarz sprawia wrażenie szczuplejszej i węższej, a policzki wydają się zapadnięte. W efekcie twarz może wyglądać na starszą niż w rzeczywistości. W następstwie tego często dochodzi do opadnięcia policzków i pogłębienia starczych rysów twarzy.

Sculptra® to w pełni  biokompatybilny i biodegradowalny preparat do wstrzyknięć  wykorzystujący substancję znaną jako kwas L-polimlekowy. Kwas L-polimlekowy jest również wykorzystywany do produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych, jest więc znany od lat i zupełnie bezpieczny. Pobudza on w sposób naturalny skórę do samodzielnej produkcji kolagenu.

Właściwości preparatu Sculptra® pozwalają na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość skóry, zapewniając wypełnienie konturów twarzy i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne.

Efekt kuracji to pełniejszy kształt twarzy oraz naturalnie gładsza i młodsza skóra z wyraźnie zredukowanymi  liniami, bruzdami, zmarszczkami i fałdami. W odróżnieniu od tradycyjnych zabiegów, efekty kuracji z użyciem preparatu Sculptra® utrzymują się nawet do 2 lat!

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta w domu. Przed zabiegiem należy poinformować o chęci wykonania zabiegu preparatem Sculptra® ze względu na konieczność przygotowania preparatu 7 dni przed terminem zabiegu. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga znieczulenia (środek anestetyczny jest zawarty w preparacie). Po zabiegu może dojść do przemijającego krwawienia z obszaru wielkości końca igły bądź przemijającego bólu, miejscowego zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia, podskórnego wylewu krwawego, krwiaka a nawet niewielkiego obrzęku, które przeważnie ustępują w ciągu 2-6 dni.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • ostra lub przewlekła choroba skóry (zakażenie lub zapalenie) w okolicy poddanej zabiegowi
 • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
 • ciąża i laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory w fazie czynnej

 

ELLANSE

PIERWSZA RODZINA WYPEŁNI ACZY SKÓRNYCH OFERUJĄCA UNIKALNĄ OPCJĘ WYBORU CZASU TRWANIA EFEKTU ZABIEGOW EGO. Rodzina Ellansé™ tworzy nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania.

Ellansé™ opracowane przez AQTIS Medical™, to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca bezpieczne i wyjątkowe produkty z możliwością wyboru długości utrzymywania efektu zabiegowego, zaprojektowana specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii. Technologia Tunable Longevity (technologia regulowanej długowieczności) została stworzona dla innowacyjnej, nowoczesnej i biokompatybilnej rodziny wypełniaczy skórnych, która oferuje natychmiastowy oraz stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat.

Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników Ellansé™ oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie Ellansé™.

Z CZEGO JEST ZBUDOW ANE ELLANSÉ™?

Polikaprolakton (PCL) jest dobrze znanym, całkowicie biowchłanialnym miękkim polimerem medycznym. PCL jest używany w licznych substancjach medycznych zatwierdzonych przez CE i FDA produkowanych i stosowanych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat i wykazuje doskonały profil bezpieczeństwa.

Zastosowanie produktów na bazie PCL:

 • materiały medyczne t.j. szwy, przylepne materiały ochronne, opatrunki na rany, produkty hemostatyczne
 • kosmetyki do twarzy; ortopedyczne, artroskopowe i stomatologiczne implanty
 • nośniki leków (lek jest zamknięty w mikrosferze PCL, dzięki czemu uwalnia się w sposób kontrolowany dopiero w miejscu docelowym)

Karboksymetoloceluloza (CMC) jest dobrze znanym lepkim środkiem, stosowanym na świecie od dziesiątków lat w produktach handlowych, które zyskały aprobatę CE i FDA. Wykazuje doskonałe bezpieczeństwo i jest ogólnie uznana za bezpieczną przez FDA.

Zastosowanie produktów na bazie CMC:

 • CMC jest stosowany między innymi w przemyśle medycznym, kosmetycznym i farmaceutycznym, w produktach takich jak wypełniacze skórne, opatrunki na rany, w chirurgii twarzowo-szczękowej, w kontrolowanych nośnikach substancji leczniczych

 

CHARAKTERYSTYK A  ELLANSÉ™

PCL jest głównym komponentem Ellansé™ i występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. Prostota tego wyjątkowego składu oraz zastosowane technologie powodują, że bezpieczeństwo oraz wydajność produktów z rodziny Ellansé™ są przejrzyste i przewidywalne.

 

OPTYMALNA BIOKOMPATYBILNOŚĆ

Właściwości rodziny Ellansé™ takie jak wielkość cząsteczki, koncentracja cząsteczek, ich gładka powierzchnia i co istotne okrągły kształt, lepkość żelu i łatwość wstrzykiwania są jednakowe. W rezultacie Ellansé™ posiada miękką i jedwabiście gładką strukturę. Ta specjalnie opracowana charakterystyka składu zapewnia optymalną biozgodność i w efekcie formowanie długotrwałego, wysokiej jakości szkieletu kolagenowego dla lepszej infiltracji tkanek. Wyjątkowość polega na tym, że struktura mikrosfer polikaprolaktonu (PCL) w połączeniu z naturalną tkanką powstałą wokół, tworzą natychmiastowy i długotrwający implant.

 

CHARAKT ERYSTYKA

Podstawową różnicą pomiędzy produktami z rodziny Ellansé™, która wpływa na długość utrzymywania się efektu po zabiegowego, jest początkowa długość pojedynczego łańcucha polimeru w obrębie mikrosfery. Zróżnicowanie jego początkowej długości zapewnia możliwość doboru i przewidywania czasu utrzymywania się efektu dla wszystkich produktów z rodziny Ellansé™.

 

ZALETY ELLANSE

 • unikalne opcje wyboru czasu trwania efektu zabiegowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta
 • natychmiastowy i stabilnie utrzymujący się w czasie efekt od 12 miesięcy do 4 lat
 • kontrolowana, przewidywalna i możliwa do regulacji całkowita bioresorbowalność z doskonałym profilem bepieczeństwa
 • optymalna biozgodność i bezpieczeństwo, dzięki idealnie gładkim i okrągłym cząsteczkom
 • miękka i jedwabiście gładka formuła
 • bezpieczne składniki produktu, z długą historią bezpiecznego stosowania nieusieciowanych

miękkich bioresorbowalnych medycznych polimerów polikaprolaktonu, składniki żelu natomiast są ogólnie uzane przez FDA jako bezpieczne (GRAS)

 • niewymagane testy alergiczne, w związku z tym, iż nie są stosowane komponenty pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego ani ludzkiego
 • unikalna elastyczność i optymalna lepkość stanowią dodatkową zaletę dla umiejscowienia implantu w zamierzonym miejscu
 • efektywność kosztowa – potrzebna mniejsza ilość produktu przy tych samych wskazaniach zabiegowych

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA™

Jaka jest różnica pomiędzy produktami z rodziny Ellansé™?

Ellansé™-S, Ellansé™-M, Ellansé™-L i Ellansé™-E różni tylko czas utrzymywania się efektu zabiegowego (STAT Technology™). Wszystkie pozostałe cechy produktu pozostają niezmienne dla całej rodziny produktów Ellansé™.

Jaka jest różnica pomiędzy Ellansé™ i innymi wypełniaczami?

Unikalną cechą Ellansé™ jest długotrwały, stabilnie utrzymujący się efekt z możliwością wyboru czasu jego trwania, odpowiednio dla poszczególnych produktów, a także całkowita bioresorbowalność.

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy Ellansé™ a wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego (HA)?

Optymalne połączenie cechy wysokiej lepkości i unikalnej elastyczności zasadniczo odróżnia je od bardziej płynnych konsystencji, z krótszym terminem utrzymywania się efektu zabiegowego wypełniaczy na bazie HA. Dodatkowo Ellansé™ stymuluje tworzenie nowego kolagenu w odróżnieniu od produktów na bazie kwasu hialuronowego.

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy Ellansé™ a innymi wypełniaczami o strukturze “cząsteczek”?

Unikalne właściwości t.j. stabilne utrzymywanie się efektu zabiegowego i możliwość wyboru czasu jego trwania oraz całkowita bioresorbowalność odróżniają preparaty Ellansé™ od (pseudo-) permanentnych wypełniaczy na bazie cząstek.

Czy jest wymagany uprzedni test na reakcję alergiczną skóry?

Nie, gdyż Ellansé™ nie jest produktem pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego, czy ludzkiego.

 

RADIESSE

Im młodsza jest twarz, tym skóra jest jędrniejsza, a kontury są bardziej wyraziste. Twarz jest symetryczna i ma kształt litery ‚V’ – wąska podstawa i szeroka część okolicy oczu. Z wiekiem dochodzi do odwrócenia kształtu litery ‚V’ – wąska okolica oczu i szeroka podstawa.

Bez względu na to, jak dobre są nasze geny, każdy typ skóry ostatecznie traci elastyczność. Zmieniają się proporcje, zmniejsza się objętość tkanki podskórnej. Poliki opadają, podbródek wiotczeje, a owal twarzy rozszerza się ku dołowi. Na twarzy coraz bardziej widać nasz wiek, bez względu na to jak młodo się czujemy.

Pojawiająca się z wiekiem utrata nawilżenia skóry oraz spowolnienie procesu odnowy komórkowej powodują, że skóra staje się mniej elastyczna i napięta. Tym samym pojawiają się głębsze zmarszczki, szczególnie w okolicach nosa i ust, czasami również na podbródku.

Efekt V to poprawa objętości skóry w celu uzyskania młodego wyglądu twarzy. Zamiast redukcji pojedynczych zmarszczek, twarz potrzebuje prawdziwego odzyskania objętości. Za pomocą odpowiedniego zabiegu twarz uzyska optymalny kształt V, zmarszczki zostaną naturalnie zredukowane.

RADIESSE™ przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki, zaś powracają naturalne kontury twarzy.

RADIESSE™ to wypełniacz objętości, który jest wstrzykiwany podskórnie. Zawiera cząsteczki hydroksyapatytu wapnia – substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka. Wstrzyknięcie produktu zapewnia natychmiastową korekcję. Zabieg trwa do 30 minut in nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania w domu. Działanie preparatu w pierwszej fazie opiera się na stworzeniu rusztowania stąd natychmiastowy efekt korekty zmarszczek.

W drugim etapie następuje stymulacja fibroblastów – komórek skóry. Z czasem, żel zostaje pochłonięty i znika. Jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych.

Po zabiegu może dojść do przemijającego krwawienia z obszaru wielkości końca igły bądź przemijającego bólu, miejscowego zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia, podskórnego wylewu krwawego, krwiaka a nawet niewielkiego obrzęku, które przeważnie ustępują w ciągu 2-6 dni.

RADIESSE™ wypełniacz objętości jest bezpieczny, biokompatybilny, nietoksyczny i nie antygenowy. RADIESSE™ został dopuszczony przez organy UE w roku 2004. Posiada certyfikat CE, czyli ustalony przez Unię Europejską standard określający bezpieczeństwo produktów i potwierdzający, że został przebadany przez niezależne podmioty. W roku 2006 RADIESSE™ został również dopuszczony przez FDA (Amerykański federalny Urząd do rejestracji Żywności i Leków.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ostra lub przewlekła choroba skóry (zakażenie lub zapalenie) w okolicy poddanej zabiegowi
 • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
 • ciąża i laktacja
 • choroby autoimmunologiczne
 • nowotwory w fazie czynnej

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!