"

Redukcja blizn

Pacjenci często zgłaszają się do specjalisty z problemem blizn po trądzikowych przerostowych i zanikowych lub pourazowych.

W celu ich wygładzenia można stosować techniki łączone:

laser + peeling + mezoterapia.

Decydujące znaczenie ma w tej konfiguracji laser, który działając na głębokości skóry właściwej może skutecznie przebudować jej strukturę. Laser przenika na głębokość do 2 mm, dzięki czemu jest w stanie przebudować kolagen. Peeling i mezoterapia w redukcji blizn stanowią zabiegi uzupełniające laseroterapię.

Uzyskanie efektu jest zwykle możliwe w dwóch zabiegach co minimalizuje niepożądane objawy pozabiegowe oraz obniża koszty dla pacjenta.

Laseroterapia w redukcji blizn

Obecnie w redukcji blizn na całym świecie dominują lasery produkcji izraelskiej (ALMA HARMONY XL), które należą do najskuteczniejszych. Przy wyborze terapii warto zwracać uwagę na to, że im lepszy laser, tym większa skuteczność zabiegu.

W laseroterapii blizn wykorzystuje się najczęściej lasery o typie frakcyjnym: erbowy i Nd;Yag. Ten rodzaj dostarczania energii gwarantuje szybką przebudowę i krótki okres rekonwalescencji w porównaniu z innymi technologiami.

Dzięki laserom można także redukować blizny przerosłe, tzw. keloidy. Przy ich opracowaniu często łączy się krioterapię, podanie kortykosteroidu dooogniskowo oraz laseroterapię.

Ze względu na Twoje bezpieczeństwo wszystkie zabiegi laserowe w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI wykonywane są przez lekarzy specjalizujących się w laseroterapii.

Kiedy rozpocząć leczenie

W redukcji blizn duże znacznie ma czas jaki upłynął od powstania blizny do momentu zabiegu. Im wcześniej zdecydujemy się na leczenie, tym większą skuteczność uzyskujemy.

Blizny pourazowe nie dają trudności terapeutycznych, ale problem pojawia się w przypadku blizn po trądzikowych, szczególnie tych głębokich.

Często laseroterapia, aby była skuteczna w redukcji blizn, musi być wspomagana mezoterapią kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym. To przyspiesza proces przebudowy kolagenu i podnosi skuteczność zabiegów laserowych. W MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI tak dobieramy odpowiednią, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Pamiętaj, że im szybciej podejmiesz decyzję o terapii redukcji blizn, tym większe masz szanse na ich całkowitą niwelację.

Zarejestruj się online

Oferujemy wygodny system ratalny

MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

Opinie naszych pacjentów

100+

100+

Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

Sprawdź co oferujemy
Zdobądź się na pierwszy krok!