"

Redukcja blizn

Blizny są defektem estetycznym związanym z zaburzeniem procesu gojenia. Powstanie nieprawidłowej blizny może wynikać także z indywidualnych skłonności pacjenta. Ich obecność często powoduje niezadowolenie z własnego wyglądu, kompleksy i dyskomfort — szczególnie gdy znajdują się w widocznym miejscu, na przykład na twarzy. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej usuwanie blizn stało się możliwe — przykra pamiątka nie musi towarzyszyć pacjentowi do końca życia.

 

Zabieg laserowy na blizny

 

Zabieg chirurgiczny, uraz, trądzik to najczęstsze powody powstawania blizn. Ich pojawienie się wpływa negatywnie na samoocenę i samopoczucie. Usuwanie blizn laserem pozwala całkowicie zredukować widoczność poprzez wniknięcie do struktury właściwej i przebudowę kolagenu — laser przenika na głębokość do 2 mm.

 

Dzięki laserowi można usunąć m.in. blizny po trądziku oraz blizny przerosłe, tzw. keloidy. Pacjenci, którzy zastanawiają się, jak usunąć blizny cięte, również mogą skorzystać z laseroterapii. Stymulacja tworzenia nowej, zdrowej tkanki jest możliwa niezależnie od rodzaju blizny, a bezpieczna, niechirurgiczna metoda wyklucza ryzyko infekcji.

 

W naszej klinice stosujemy nowoczesny laser ALMA HARMONY XL, który zalicza się do grona najskuteczniejszych. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza specjalizującego się w laseroterapii, co sprawia, że zabieg jest całkowicie bezpieczny.

 

Uzyskanie pożądanego efektu wiąże się z przeprowadzeniem minimum 2-3 zabiegów, jednak pierwsze pozytywne rezultaty będą widoczne już po pierwszej wizycie. Ilość niezbędnych zabiegów jest szacowana podczas wizyty konsultacyjnej. Aby wspomóc proces redukcji blizn, laseroterapię warto wspomóc podcinaniem blizn, peelingiem oraz mezoterapią. 

 

Podcinanie blizn polega na przecięciu włókien tkanki łącznej, które są zlokalizowane pomiędzy tkanką podskórną a powierzchnią skóry. Zastosowanie metody BSB sprawdza się szczególnie w przypadku blizn trądzikowych. Mezoterapia to zabieg wspomagający, który przyspiesza redukcję blizn, a dodatkowo ujędrnia skórę. Peelingi stopniowo wygładza nieestetyczne defekty skórne i wpływa pozytywnie na jej ogólną kondycję.

 

Czy laserowe usuwanie blizn boli?

 

Nowoczesna technologia laserowej redukcji blizn jest nieinwazyjna, dzięki czemu dyskomfort wynikający z jej stosowania jest znikomy. Przed zabiegiem nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego. Zastosowanie lasera frakcyjnego zmniejsza ryzyko powikłań, co stawia tę metodę nad rozwiązaniami chemicznymi oraz chirurgicznymi.

 

Skorzystanie z laseroterapii wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji. Skóra w okolicy miejsca poddanego zabiegowi przez pewien czas może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W tym czasie należy dbać o nawilżenie skóry, stosując odpowiednie kremy, a także pić duże ilości wody mineralnej. Przez kilka dni od zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, stosować peelingów oraz zażywać kąpieli słonecznych, gdyż mogą one powodować powstawanie przebarwień. Z tego powodu rekomendujemy przeprowadzenie laseroterapii w porach roku o niskim natężeniu słońca. Całkowite przywrócenie równowagi może potrwać od 4 do 6 tygodni.

 

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn po trądziku?

 

Skuteczność stosowanych zabiegów, podobnie jak ich cena, w dużej mierze wynika z głębokości blizny oraz czasu, który minął od jej powstania. Pacjenci, którzy podejmą stosowne działania po krótkim czasie od zabliźnienia rany, mogą liczyć na stosunkowo szybki i efektywny proces redukcji widoczności. Najbardziej problematyczne są blizny potrądzikowe — zwłaszcza wtedy, gdy pacjent pogłębiał problem, np. rozdrapując trądzik. Laser w ich przypadku jest jedyną skuteczną metodą, która zlikwiduje zagłębienia i wyrówna koloryt skóry.

 

Całkowity koszt jest ustalany podczas wizyty konsultacyjnej. Podczas konsultacji może okazać się, że laseroterapia w danym przypadku powinna być wspomagana m.in. mezoterapią, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Plan jest określany indywidualnie, co pozwala nam zagwarantować wysoką skuteczność podejmowanych działań.

 

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!