"

Usuwanie rozstępów

Z problemem rozstępów borykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Te linijne uszkodzenia skóry powstają wskutek nadwagi, zaburzeń lub wahań hormonalnych oraz w przebiegu farmakoterapii np. ogólnej kortykosteroidoterapii.

W leczeniu rozstępów najważniejszym czynnikiem odpowiedzialnym za sukces jest czas. Im rozstępy są młodsze, tym lepiej ulegają działaniu lasera.

Jak powstają rozstępy

Zanik włókien elastycznych i związany z tym spadek elastyczności skóry powodują, że w miejscach nadmiernego napięcia dochodzi do powstania rozstępów.

W obrębie rozstępów dochodzi do zaburzenia uporządkowania włókien kolagenowych oraz spadku ilości włókien elastycznych.

Usuwanie rozstępów

Proces leczenia polega na użyciu lasera w technologii frakcyjnej tak, by na głębokości do 2 mm przebudować kolagen i doprowadzić skórę do normalnego wyglądu. W tym celu stosuje się laser erbowy i Nd;Yag. Rodzaj emitowanej przez lasery energii pozwala dotrzeć na pożądaną głębokość i stymulować do przebudowy.

Zabiegi wykonuje się w seriach od 2 do 4, w odstępie do 30 dni, by potem śledzić postęp w przebudowie skóry, który trwa do 8 miesięcy. Po tym czasie, jeśli efekty nie są zadowalające, zabiegi powtarza się. Uzyskanie efektu jest zwykle możliwe już w dwóch zabiegach. Minimalizuje to niepożądane objawy pozabiegowe oraz obniża koszty dla pacjenta.

Do zabiegu skóra jest znieczulona miejscowo, co znacząco poprawia komfort zabiegu.

 Metoda usuwania rozstępów

Obecnie na całym świecie dominują lasery produkcji izraelskiej (ALMA HARMONY XL) i amerykańskiej (CUTERA Excell V™). Obie te platformy są uznane za najskuteczniejsze pod względem usuwania wszystkich rodzajów rozstępów.

Ze względu na Twoje bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług wszystkie zabiegi laserowe są w MEDEVAC KLINIKA PAWLIKOWSKI wykonywane są przez lekarzy, którzy specjalizują się w laseroterapii i są odpowiednio wykwalifikowani do przeprowadzania tego typu zabiegów.

Jeśli chcesz usunąć rozstępy nie zwlekaj. Pamiętaj, że im młodsze rozstępy, tym szybciej je można usunąć Skontaktuj się.

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!