"

Usuwanie tatuaży

Jeszcze do niedawna trwałość tatuaży była dożywotnia. Ich usunięcie jest już dzisiaj możliwe, ale zawsze wymaga ingerencji w głębsze warstwy skóry, gdzie zlokalizowane są komórki żerne wypełnione barwnikiem.

W usunięciu tatuażu metodą laserową ważne jest zastosowanie odpowiedniej długości fali do określonego koloru barwnika tatuażu. Eksperci są zgodni, iż tylko odpowiedni zestaw maszyn, który składa się z kilku urządzeń, pozwala na skuteczne stosowanie poszczególnych ich typów do skutecznego usunięcia tatuażu.

Laser pikosekundowy DISCOVERY PICO to najnowszej generacji system do usuwania tatuażu.

 • Moc szczytowa 1,8 GW  i czas ekspozycji w pikosekundach  generuje falę uderzeniową zdolną do rozbicia barwnika na drobniejsze cząsteczki niż wcześniejsze tradycyjne technologie laserowe.
 • Dzięki zastosowaniu fali fotoakustycznej czas gojenia jest skrócony do minimum

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg usuwania tatuażu trwa dzisiaj wielokrotnie krócej, jest praktycznie bezbolesny i nie niesie ze sobą powikłań w postaci blizn. Specjalne przygotowane do zabiegu nie jest konieczne.

W przypadku tatuaży zlokalizowanych w miejscach wrażliwych można wcześniej zastosować znieczulenie lokalne powierzchniowe lub nasiękowe, a w czasie zabiegu schładzać skórę zimnym powietrzem.

Ilość zabiegów zależy od koloru barwnika tatuażu.

W przypadku barwnika czarnego należy wykonać kilka zabiegów, a w przypadku kolorowego kilkanaście.

Po zabiegu, w szczególnych sytuacjach, konieczne może być chłodzenie dodatkowe tzw. cold packiem.

W ciągu kilku dni po zabiegu należy stosować odpowiednie kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry po laseroterapii (cicaplast, zinalfate, cicalfate). Zwykle tuż po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Usuwanie tatuażu przed erą laserów

Przed wprowadzeniem laseroterapii do usuwania tatuaży, stosowano metody chirurgicznego usunięcia skóry wraz z tatuażem, co z kolei wiązało się z następowym przeszczepem skóry, dermabrazją głęboką oraz krioterapią. Właściciele tatuaży często używali do ich usuwania pumeksu ścierając skórę do krwi. Oczywiście wiązało się to z powstaniem blizn. Na szczęście dziś, dzięki zastosowaniu nowych technologii, usunięcie tatuażu możliwe jest bez pumeksu.

Chcesz profesjonalnie usunąć tatuaż? Skontaktuj się!

Zarejestruj się online

  Oferujemy wygodny system ratalny

  MediRaty to prosty i sprawdzony sposób na sfinansowanie Twojego zabiegu, leczenia lub dowolnej usługi oferowanej przez 7 000 gabinetów, klinik, szpitali w Polsce.

  Opinie naszych pacjentów

  100+

  100+

  Ponad 1000 zadowolonych klientów z naszych usług.

  Sprawdź co oferujemy
  Zdobądź się na pierwszy krok!